loader

İLETİŞİM : 444 0 556

BLOG

Emniyet Şeridi İhlali Cezası Ne Kadar?

blog_img
  •   27.03.2020 - 19:35:12

Yeni yapılan değişiklikle birlikte artık emniyet şeridini ihlal ederek kullananların ödeyecekleri ceza miktarları artırıldı. Kanunda emniyet şeridi kullanımıyla ilgili yeni madde eklendi ve ceza miktarları kanunen belirlendi! İşte alt kısımdan 2020 ceza miktarlarını öğrenebilirsiniz. Günceldir!

Ceza Kodu 46/2-f
Trafik kazası, arıza hâlleri, acil yardım, kurtarma, kar mücadelesi, kaza incelemesi, genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında emniyet şeritlerini ve banketleri kullanmamak:
Ceza Miktarı: 1228 TL
*%25 indirimli hali: 921 TL

Emniyet Şeridi İhlallerinde EDS Sistemi

Trafik denetimleri sonucunda emniyet şeridi ihlali yapan sürücülere cezai işlem uygulanıyor. Bunun yanında elektronik denetleme sistemleri de aynı şekilde şerit ihlallerini plaka üzerinden takip ederek trafik cezasına dönüştürülüyor.

Şerit İhlali Yapmayı Alışkanlık Haline Getirdiler

Bugün birçok araç sürücüsü emniyet şeridini kullanmaktadır. Güvenlik şeridinin sadece acil durumlar için kullanıldığı algısı var. Oysaki durum bundan ibaret değil. Trafikteki düzene uyan milyonlara nazaran güvenlik şeridini kullanan sürücüler diğer sürücülerin hakkını gasp etmektedir. Bu açıdan bakıldığında bu ihlali iki yönlü olarak düşünürsek kişinin hem devlete hem de diğer bireylere karşı suç işlediğini söylemek doğru olacaktır.

Trafik Cezalarında İndirim İmkânı

Trafik cezalarını 15 gün içerisinde öderseniz %25 indirimli olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama724

İLETİŞİM
444 0 556

Bülten

Araç Kiralama Günlük Araç Kiralama Havalimanı Araç Kiralama Lüks Araba Kiralama Ucuz Araç Kiralama İstanbul Araç Kiralama İzmir Araç Kiralama Antalya Araç Kiralama Ankara Araç Kiralama Volkswagen Kiralama Audi Kiralama SEAT Kiralama Araba Kiralama

Designed By Teknolojik bilişim